Αρχική σελίδα » Βιβλιοθήκη ΣΘΕ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι με την ένταξη του Τμήματός Μεθοδολογίας, Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης στη Σχολή Θετικών Επιστημών, τόσο οι φοιτητές όσο και τα μέλη του Διδακτικού και Ερευνητικού Προσωπικού και του υπόλοιπου Προσωπικού του Τμήματος μπορούν να εγγράφονται ως μέλη στη Βιβλιοθήκη της Σχολής Θετικών Επιστημών.

Στην ιστοθέση της Βιβλιοθήκης (www.lib.uoa.gr/sci) υπάρχει αναρτημένος ο Κανονισμός Χρηστών όπου περιγράφεται λεπτομερώς η διαδικασία εγγραφής στη Βιβλιοθήκη και υπάρχουν και πληροφορίες τόσο για τις υπηρεσίες της Βιβλιοθήκης όσο και για το υλικό που περιλαμβάνεται στη συλλογή της.

Η Βιβλιοθήκη της Σχολής  Θετικών Επιστημών λειτουργεί:

Δευτέρα έως Παρασκευή  08:30-19:00 και

Σάββατο 09:00-14:00.

Η Γραμματεία και το Γραφείο Διαδανεισμού λειτουργούν Δευτέρα έως Παρασκευή 08.30-15.00.

Η κύρια είσοδος βρίσκεται μεταξύ των Τμημάτων Φυσικής (δίπλα από το Συνεδριακό Κέντρο «Αριστοτέλης») και Μαθηματικών. Υπάρχει και δεύτερη είσοδος στον διάδρομο του 3ου ορόφου του Τμήματος Μαθηματικών.

Από τη Βιβλιοθήκη

Κατεβάστε την ανακοίνωση σε μορφή pdf από εδώ

και τις οδηγίες για την εγγραφή από εδώ.